Psychologicznie i tradersko przez rynek.
Strategie Traderskie to internetowe warsztaty będące procesem, jaki powinien przejść trader od początku do końca.
W kursie poznajemy konkretną strategię będącą połączeniem: Snajpera, Fair Value Gap, Supply Demand (SD) oraz Grabienia Płynności (Liquidity Grab – LG).
Elementy pozostałe to m.in. kluczowe poziomy, balance point (BP), wybicie struktury.
Podejście jest uniwersalne. Działa na każdym rynku i w każdej ramie czasowej. Akcje, indeksy, surowce, waluty, krypto.
Co należy zrobić, aby zarobić? Taki jest cel kursu. O zasadach poruszania się po każdym rynku.
Najważniejsze elementy kursu Strategie Traderskie to:
Snajper
Fair Value Gap
Strefy popytu i podaży
Grabienie Płynności
Kluczowe poziomy i Punkt równowagi
Wybicie struktury
Prosta i testowalna strategia
Uniwersalność podejścia
Ten kurs nauczy Cię wszystkich elementów, na które trzeba zwracać uwagę w tradingu.
Możliwości, czyli czego uczę
W kursie Strategie Traderskie stosujemy podejście tradingowe. Otwarcie pozycji, stop loss i target. To nie jest podejście systemowe od sygnału do sygnału. Ponad 30 – letnie doświadczenie rynkowe pozwoliło mi na prezentację materiału w taki sposób, aby był łatwy do przyswojenia w jak najkrótszym czasie.
Kurs składa się z 9 modułów zawierających 47 lekcji wideo.
Na szkolenie składa się następujący program:
Lekcja 1 – Psychologia tradingu
Zanim przejdziemy do skutecznych strategii traderskich to należy wiedzieć, z czego one wynikają. Dlaczego są takie, a nie inne. Także – dlaczego trading jest celem. Dlaczego tak chętnie siedzimy na stracie? Dlaczego tak chętnie zamykamy pozycję, która wróciła na zero? Dlaczego obiecujemy sobie, że więcej tego nie zrobimy, a mimo wszystko robimy to dalej? Dlaczego nasz własny mózg nas ogranicza i co możemy z tym zrobić?
Lekcja 2 – Losowość na giełdzie
Jakie są sposoby poruszania się po rynku? Omówienie elementów, na które nie mamy wpływu. Zatem w efekcie albo pewne elementy losowe akceptujemy albo szukamy podejścia, które tej danej losowości nie zawiera. Każde podejście, nawet strategia kup i trzymaj, zawiera w sobie losowość. W każdym podejściu ta losowość jest inna. Nie unikniemy losowości na giełdzie, możemy jednak wyeliminować te losowości, które są najbardziej dokuczliwe.
Lekcja 3 – Istotne uwagi rynkowe
W tej lekcji m.in. dlaczego nie analizujemy wolumenu oraz inne niezbędne rzeczy, które trader znać powinien. A także dlaczego wykres, który oglądamy, często nie jest prawdziwy. Zatem nie tylko analiza techniczna nie działa, ale nawet gdyby działała, to nie możemy jej zastosować prawidłowo, bo wykres na który patrzymy nie jest prawdziwy? Dokładnie tak jest.
Lekcja 4 – Ograniczenia systemowe
W tej lekcji wskazujemy na niebezpieczeństwa handlu systemowego od sygnału do sygnału. Omawiany jest także handel odwrotny, czyli np. MACD daje sygnał sprzedaży, a my kupujemy. Jak odrabiać szybko stratę po nieudanym trendowym sygnale kupna, a także dlaczego rynek poszedł 100% w górę, a my nic nie zarobiliśmy?
Lekcja 5 – Stop lossy i idea handlu systemowego
W tej lekcji:
- dlaczego stop loss wyrzuca nas prawie zawsze na dołku?
- Jak to jest, że zazwyczaj odkupujemy pozycję drożej po tym, jak nas wyrzucił stop loss?
- Jak prowadzić zyskowny trailing na pozycji?
- Jak właściwie zarządzać ryzykiem w handlu systemowym?
- Czy można zarobić 100% nie ryzykując na portfelu więcej aniżeli 1% w danej transakcji? Można. Jak to zrobić i jakie są ograniczenia tego podejścia?
- Dlaczego nie można prowadzić trailing stop lossa w oparciu o ten sam wskaźnik, na który otwieraliśmy pozycję?
- Psychologiczny aspekt transakcji systemowych według DiNapoli i moja ocena tego aspektu.
Lekcja 6 – Selekcja setupów
To ważna lekcja o tyle, że wiemy już, iż potrzebujemy setupu. Konkretnego układu do wejścia. Jednak większość setupów nie działa. Dlaczego i jaka jest tego przyczyna? Znając przyczynę, będziemy w stanie ją wyeliminować i stosować setupy, które działają. W tej lekcji jakie są ograniczenia podejścia prezentowanego przez MTPredictor.
Lekcja 7 – Na jakich swingach pracujemy?
Dlaczego zbankrutował Prechter? Jakie błędy w analizie popełnił Miner? Dlaczego po przeczytaniu jego książki zyski się nie pojawiają?
Lekcja 8 – Oscylatory w korekcie
W tej lekcji poddajemy analizie kurs Jamie Johnson No BSFX Trading Workshop. Nie chodzi o czepianie się, ale o sprawdzenie, co działa, a co nie działa. Analiza zagrań w oparciu na oscylatory. Jak to jest, że bierzemy udział w 10-godzinnym szkoleniu i nie znajdujemy tam nic, co działa?
Lekcja 9 – Trading Room
W tej lekcji analiza kursu „Sztuka handlowania korekt”. Także zaglądamy do systemów wartych po kilka tysięcy dolarów. W tej lekcji mamy pewien przełom. Znajdujemy rzeczy, które działać zaczynają. Nie możemy ich zastosować w praktyce, jednak znajdujemy coś bardzo istotnego. Mianowicie nie stracimy. Zarobimy lub wyjdziemy na zero, ale nie stracimy. Wykazuję to na przykładzie koncepcji Atlas Line. W tej lekcji zaczynamy także analizować podejście Joe DiNapoli i ograniczenia, jakie w tym podejściu napotykamy.
Lekcja 10 – Mistrzowie Futures
Czy to znaczy, że nikt nie zarabia? Omówimy, jak grali Mistrzowie na kontraktach futures. Przegląd transakcji zwycięzców kilku edycji mistrzostw na polskich FW20. Transakcje naniesione na wykres. Omówienie strategii, wnioski. Także jak Mistrzowie radzili sobie w kolejnych latach. W konsekwencji tej lekcji zadajemy pytanie – co należy zrobić, aby zarobić? Taki jest cel kursu. O zasadach poruszania się po każdym rynku.
Lekcja 11- Trading Plan
Plan transakcyjny. Te dwa wyrazy brzmią jak mantra. Do znudzenia w każdej książce. Zaczniemy od wyboru rynku. Rynki czyste, zanieczyszczone oraz zmanipulowane. Cokolwiek zrobimy, to zanim zaczniemy handlować na jakimkolwiek rynku – należy poznać jego charakterystykę i dowiedzieć się, co ma na niego wpływ. Przygotowanie środowiska pracy. Maklerzy i rekomendacje. Serwisy informacyjne. Wydarzenia specjalne. Platforma i dane. Kontrola emocji. Analiza fundamentalna. Omawiamy warunki, w których przychodzi nam pracować na przykładzie Tulipomanii. Analiza techniczna i wykresy. Rzecz o wykresach jest taka, że większość z nich jest postrzegana inaczej przez większość ludzi.
Lekcja 12 – Mechanika rynkowa
W tej lekcji:
- systemy inwestycyjne
- trendy na rynku
- mechanizmy rynkowe
- wprowadzenie pojęcia BP – Balance Point
- zarządzanie kapitałem w tradingu
- pierwszy trening, który należy wykonać
Lekcja 13 – Otwieranie pozycji w tradingu
W tej lekcji:
- prosta strategia traderska na przykładzie spółki PEO i SKT
- handel na wybicia i retest
- plan zarządzania pozycją w tego typu zagraniach
- odrzucenie wsparcia lub nieudane wybicie wsparcia
- przebicie oporu i odrzucenie oporu
- zniesienia i retesty
- wejście na swing na odrzucenie oporu
Lekcja 14 – Techniki zamykania pozycji
W tej lekcji:
- wyjście na stop loss (strata) lub trailing stop loss (zysk lub zero)
- wyjście z rynku na TG lub PKC
- szukamy punktów wybicia w trading planie na wybicie
- dwa sposoby zabezpieczenia kapitału poprzez stop loss
- poznajemy pierwszy setup w handlu na wybicie
- wchodzenie na korekcie impulsu jako inny rodzaj specjalizacji
- otwieranie pozycji na swing w korekcie impulsu
- jak głęboka może być rynkowa korekta?
- zmiana trendu
- retest do linii 2B
- układy zmieniające trend na rynku
- wygasanie momentum – overlapping
Lekcja 15 – Wiadomości i opinie
W tej lekcji: jak handlować wydarzeniami. Rynek jest żywym organizmem i reaguje na wszystkie bieżące wydarzenia. Rynek się przemieszcza głównie pod wpływem informacji. Jak ich nie ma to stoi i czeka. Nie ma takiej możliwości, by rynek się poruszał w jedną lub drugą stronę bez brania pod uwagę otoczenia. Problemem wielu techników jest to, że uważają, iż każdy sygnał jest taki sam. Logiczne myślenie na giełdzie doprowadzi nas prosto do przytułku.
Lekcja 16 – Wskazówki strukturalne
Struktury nauczyć się trzeba. Trzeba rozumieć, co się rysuje. Oczywiście to musi być proste. Poznajemy setup geometryczny, który nas interesuje na każdym rynku i w każdej ramie czasowej. Ważne jest, aby zawierać transakcję tylko na tych poziomach na wykresie, które wskazują na okazję. Wszystko, co musimy robić, to czekać na właściwy setup i przestać strzelać na oślep. Prezentowany setup to umożliwia.
Lekcja 17 – Formacja 1-2-3
W tej lekcji:
- konkretne układy do handlowania
- formacja 1-2-3
- fale Wilka
- wchodzenie na swing po korekcie nieregularnej ABC
Lekcja 18 – Wyznaczanie poziomów
Aby zacząć, musimy czytać wykresy. Czy to wystarczy? Nie. Trzeba jeszcze umieć handlować. Nasz pierwszy priorytet to nauczenie się czytania wykresów, drugi to kontrolowanie ryzyka. Możemy nauczyć się kontrolować ryzyko dopiero jak nauczymy się czytać wykresy. To, co jest ważne, to uproszczenie podejścia polegające na zredukowaniu struktury w bardziej przyjazną formę. Musi być to forma, którą wytrenujemy się czytać. Trading to identyfikowanie okazji do otwarcia pozycji w sprzyjającym momencie i próba nauczenia się handlowania z ograniczonym ryzykiem. Jeśli odmówimy otwarcia pozycji w momencie, gdy mamy nasz setup, to zniszczymy wszystko (brak wiary we własne podejście). W tej lekcji wyznaczamy kluczowe poziomy.
Lekcja 19 – Wokół wsparć i oporów
W tej lekcji:
- kupowanie polskich akcji pod kluczowy poziom w USA
- analiza kluczowych poziomów proponowanych przez DiNapoli
- wyznaczanie kluczowych poziomów na polskich akcjach
Lekcja 20 – Retest do linii 2B
W tej lekcji:
- kupno polskich akcji pod setup na indeksie WIG20? Nawet jeśli na danej spółce nic nie ma? Tak.
- omówienie setupu i przykłady
Lekcja 21 – Fraktalność analityczna
W tej lekcji:
- fraktalność polega na tym, że na wykresie kwartalnym i na M1 analiza jest taka sama
- określanie kierunku transakcji poprzez pomiar kierunku trendu
- analiza podejścia Joe DiNapoli oraz Tom Joseph’a
- cenna wskazówka, którą znajdujemy u Joe DiNapoli
Lekcja 22 – Dylematy strukturalne
W tej lekcji:
- Gann, Elliott, DiNapoli, Advanced Get, we fragmentach Miner, Boroden – wszyscy handlują na to samo?
- zagrania oparte na Elliott Oscylatorze
Lekcja 23 – Setupowość podejścia
W tej lekcji:
- analiza podejścia Carolyn Boroden.
- mamy setup i zastanawiamy się, na co otworzyć pozycję. Na jakie potwierdzenia czekać.
- testujemy m.in. przecięcie oraz powrót powyżej linii zero CCI 14/50.
- dwa sposoby otwierania pozycji na swing, które nadają się do wykorzystania od zaraz
Lekcja 24 – Pięknie wygląda po fakcie
Niestety taka jest prawda. A chodzi o to, aby zobaczyć układ w trakcie. Nie ma potrzeby być bohaterem, tylko eksploatować rzeczy, kiedy wszystko jest oczywiste. Najważniejszą rzeczą w tradingu jest zidentyfikowanie setupu charakteryzującego się małym ryzykiem. Nauczenie się wyznaczania miejsc, gdzie korekta się zakończyła, jest podstawą. Kiedy nauczymy się znajdować te sytuacje z małym ryzykiem wejścia, to zaczniemy wygrywać na rynku. Mając poziom, potrzebujemy otworzyć pozycję. W tej lekcji otwieranie pozycji w punkt. Także omówienie wejścia Bonsai propanowego przez DiNapoli.
Lekcja 25 – Otwieranie pozycji
W tej lekcji:
- cztery sposoby otwierania pozycji proponowane przez DiNapoli
- analiza wejść proponowana przez Carolyn Boroden
- do strategii potrzebujemy: kierunek transakcji (długa czy krótka), wyznaczenie kluczowego poziomu oraz otwarcie pozycji
- analizie poddajemy otwieranie pozycji proponowane w literaturze przedmiotu
Lekcja 26 – Setupy geometryczne
W tej lekcji:
- test prezentowanych w poprzedniej lekcji rozwiązań
- prezentacja bardzo silnych setupów opartych na czystym wykresie
Lekcja 27 – Setupy to połowa równania
Znalezienie punktu do otwarcia pozycji jest połową równania. Druga to wykonanie, czyli handel. Trzeba dany setup jeszcze rozegrać. Analiza poszczególnych zagrań. Dziś wygrywają proste metody. Im bardziej wszystko skomplikujemy, tym gorsze się stanie. W każdej kolejnej lekcji podejście jest upraszczane, a nie komplikowane.
Lekcja 28 – Analiza i wykonanie
Za każdym razem, gdy rynek dochodzi do ważnego punktu, musimy rozgrywać rynek jak partię pokera i grać to, co grać musimy. Zapłaci nam to lub nie zapłaci. Musimy znaleźć coś na poparcie naszej decyzji i założyć SL. Czy można wygrać w pokera nie robiąc zakładów? Nie. W pokerze obstawiamy przeciwko partnerowi, ponieważ wierzymy, że mamy lepszą kartę. Na tym samym polega trading, zakładamy się z rynkiem, twierdząc, że mamy rację. Jeśli nie będziemy robić zakładów, to znaczy, że jesteśmy mięczakami i tracimy szansę na zyski i w końcu musimy przegrać. Przegramy, ponieważ jeżeli nie gramy to oznacza, że brak nam wiary w nasze własne metody. A jest to niezbędny warunek, aby zwyciężać. Wiedza i dyscyplina są ekstremalnie ważne w tradingu. Nie jest ważne, co myślą inni i jak handlują inni. Szybko się pojawiają i szybko „zdychają” (np. gridując).
Lekcja 29 – Dopasowanie do rynku
Potrzebujemy nauczyć się reguł i podążać za nimi w ślepej wierze. Jeśli tego nie zrobimy i myślimy, że jesteśmy lepsi niż rynek, to znaczy, że jesteśmy marzycielami. Jeśli nie nabierzemy zaufania do narzędzi to znaczy, że nie jesteśmy gotowi do tradingu. Jeśli handlujemy bez zaufania, to nasze szanse na wygraną nie są zbyt duże. Nasz wynik będzie zależał od umiejętności wykonywania transakcji, kiedy rynek dojdzie do właściwych poziomów, gdzie możemy się ustawiać blisko tych poziomów. To, co potrzebujemy zrozumieć, to fakt, że jeśli wejdziemy w rynek na właściwym poziomie i ustawimy stop loss w dobrym miejscu to rynek nas nigdy nie wyrzuci. Jeśli to nie jest właściwy poziom to powinniśmy być szczęśliwi, że mamy stop lossa i wyrzuci nas z rynku, zanim rynek nas zmasakruje.
Lekcja 30 – Setup podstawowy
Omówione wcześniej warunki zostaną spełnione tylko w przypadku, gdy będziemy posiadali prosty setup podstawowy. Kiedy warunki pokazują, że rynek nie ma określonego kierunku w oparciu o kryteria, na które handlujemy, to wówczas należy czekać. Na rynku nigdy nie zostaniemy wynagrodzeni za osądy, które prowadzą do nadmiernego zawierania transakcji i strat.
W tej lekcji propozycja takiego setupu.
Lekcja 31 – Kilka istotnych uwag
W tej lekcji :
- podsumowanie najważniejszych elementów omówionych wcześniej
- wprowadzenie do kolejnego etapu tradingu poprzez omówienie części wspólnej zbioru
- uwaga – dotychczasowe lekcje to standard analizy Price Action, który będziemy łączyli z podejściem Fair Value Gap. Oba podejścia stosujemy łącznie, a nie oddzielnie
Lekcja 32 – Strategia na początek
W tej lekcji łączenie Snajpera z FVG
Lekcja 33 – Snajper plus analiza dodatkowa
Takie pojęcia jak grabienie płynności, wybicie struktury, strefy popytu i podaży, Fair Value Gap wprowadzają nas w kolejny poziom tradingu.
Lekcja 34 – Kluczowe poziomy
W tej lekcji:
- wyznaczanie kluczowych poziomów w impulsie i w zakresie
Lekcja 35 – Wyższy TF
W tej lekcji:
- określenie kierunku trendu w analizie wyższej ramy czasowej
- kluczowy poziom w większej ramie czasowej nadaje kierunek dla transakcji w mniejszej ramie czasowej
Lekcja 36 – Otwieranie pozycji
W tej lekcji:
- po raz kolejny otwieranie pozycji.
- w jakiej ramie czasowej i na co?
Lekcja 37 – Zmodyfikowany RGR
W tej lekcji:
- formacja pozwalająca otwierać pozycję w okolicach wsparcia na kluczowym poziomie w większej ramie czasowej
Lekcja 38 – Analiza przypadków
W tej lekcji:
- przegląd transakcyjny oparty na dotychczasowej wiedzy
Lekcja 39 – Grabienie płynności
W tej lekcji:
- zagrania oparte na grabieniu płynności
Lekcja 40 – Snajper plus SD
W tej lekcji:
- łączymy Snajpera ze strefami popytu i podaży
- poznajemy układ idealny, czyli Confluence
Lekcja 41 – Omówienie zagrań
W tej lekcji:
- m.in. Grabienie plus Snajper
- wchodzi się na Snajpera, ale jedynie po zagrabieniu płynności
Lekcja 42 – Warsztaty praktyczne 1
W tej lekcji:
- świeca po świecy, poszczególne zagrania
- krok po kroku wszystko tłumaczone bezpośrednio z platformy analitycznej
Lekcja 43 – Warsztaty praktyczne 2
W tej lekcji:
- świeca po świecy, poszczególne zagrania
- krok po kroku wszystko tłumaczone bezpośrednio z platformy analitycznej
Lekcja 44 – Warsztaty praktyczne 3
W tej lekcji:
- świeca po świecy, poszczególne zagrania
- krok po kroku wszystko tłumaczone bezpośrednio z platformy analitycznej
Lekcja 45 – Uwagi przed akcje polskie
Nie wszystko tak ładnie wygląda na wykresie realnym jak w pokazanym przykładzie, np. na YouTube. Dlatego przed rozpoczęciem warsztatów dotyczących rynku polskiego kilka uwag na początek. Następnie przegląd oraz symulacja na kilku trudnych wykresach polskich akcji w celu prezentacji chociażby transakcji nieudanych.
Lekcja 46 – Warsztaty akcje polskie
W tej lekcji:
- jak analizować rynek bez znajomości prawej strony wykresu
- krok po kroku co trzeba zrobić, jak analizować wykres i jak się przygotować do otwarcia pozycji
- na co otworzyć oraz jak to zrobić
- co ma zrobić ktoś, kto nie ma czasu na obserwację rynku i może na niego zerkać np. jedynie raz w tygodniu lub po sesji giełdowej
Lekcja 47 – Warsztaty towary i waluty
W tej lekcji:
- podejście jest z założenia uniwersalne i dlatego analizujemy wykresy akcji USA, towarów, krypto, walut, indeksów
- odnajdujemy setupy w różnych ramach czasowych w oparciu o tę samą koncepcję
Rejestracja na pierwszą edycję szkolenia online Strategie Traderskie - warsztaty praktyczne rozpoczęła się 10 września br. i potrwa do niedzieli, 15 września br. do godziny 23:59 czasu polskiego.
BONUSY
Opinie
Co musisz wiedzieć zanim zapiszesz się na szkolenie Strategie Traderskie ?
W jakiej formie odbywać się będzie szkolenie?
Szkolenie odbywa się w formie online, co oznacza, że dostęp do niego uzyskujesz po zalogowaniu się do dedykowanego panelu szkolenia, łatwego i intuicyjnego w obsłudze. W przypadku jakichkolwiek pytań możesz wysłać maila na adres: biuro@pawelszczepanik.pl
Do pełnego skorzystania z kursu potrzebujesz:
- komputera z najnowszą wersją najpopularniejszych przeglądarek internetowych
- możliwości odtwarzania filmów z WWW
Ile czasu będzie trwać szkolenie?
To, w jakim czasie zapoznasz się z całym szkoleniem, zależy wyłącznie od Ciebie oraz czasu, którym dysponujesz. Kurs składa się z 47 lekcji i aby z niego maksymalnie skorzystać na każdą lekcję trzeba przeznaczyć od około 15 do 60 minut. Dostęp do kursu uzyskujesz na rok od zakupu. Po „przejściu” przez cały kurs będzie możliwość jego ponownego odtworzenia, co pozwoli na powrót do pewnych zagadnień i ich utrwalenie.
Na jaki długo uzyskuję dostęp do szkolenia po jego zakupie?
Każdy uczestnik szkolenia ma dostęp do platformy kursu przez 1 rok (365 dni) od momentu dokonania zakupu. Po “przejściu” przez cały kurs będzie możliwość jego ponownego odtworzenia, co pozwala na powrót do pewnych zagadnień. Kurs jest bardzo skondensowany i warto go obejrzeć nawet kilka razy w celu utrwalenia zagrań i setupów.
Czy będzie można zwrócić kurs?
Tak. Kurs objęty jest 15-dniową gwarancją satysfakcji. W tym czasie masz dostęp do limitowanej liczby lekcji (17 lekcji). Nie ukrywajmy – wiedza, umiejętności tłumaczenia, temperament nauczyciela, dykcja, i wiele innych czynników decydują o tym, czy dany styl nam odpowiada, czy nie. Przekonaj się o tym w ramach gwarancji satysfakcji – sam ocenisz, czy odpowiada Ci taki styl nauki.
Jeśli z jakiegokolwiek powodu będziesz chciał go zwrócić, wystarczy wysłać e-mail na adres: biuro@pawelszczepanik.pl z krótką informacją, a w ciągu 5 dni roboczych zapłacona kwota zostanie zwrócona.
Czy trzeba mieć Amibrokera, aby stosować nauczane podejście?
Nie. Pracujemy na czystym wykresie. Naszym podstawowym narzędziem jest wykres po świecach i po zamknięciach. Pracujemy na czystym wykresie bez żadnych wskaźników. Przy okazji, nie analizujemy formacji świecowych. Tylko prosta struktura wykresu.
Czy kurs prezentuje tylko dobrze dobrane przykłady czy również transkakcje nieudane?
Oczywiście, że są transakcje nieudane. To jest przecież żywy rynek.
Ukończyłem inne kursy Pawła Szczepanika. Czy znajdę w tym szkoleniu coś nowego dla siebie?
Tak. W tym kursie poznajemy takie nowe pojęcia jak: strefy SD (popytu i podaży), grabienie płynności (LG – liquidity grab), FWG – fair value gap, strefy SR (wsparcia i oporu). Nie to jest jednak najważniejsze. Materiał jest na tyle prosty, że go zrozumie nawet początkujący. Z drugiej jednak strony jest to materiał skierowany do kogoś, kto: przeczytał już wszystkie książki do analizy technicznej, obejrzał wszystkie filmy na YouTube o tradingu, skończył bardzo wiele kursów, interesuje się rynkiem od np. ponad 20 lat – zatem jest to kurs skierowany do osób, które o rynku bardzo dużo wiedzą. To szkolenie prowadzi nas do konkretnych, prostych i spójnych strategii. Jest pewnego rodzaju procesem. Ma charakter warsztatowy, w którym poruszamy istotne zagadnienia i wiele niuansów nie omawianych wcześniej.
Czy kurs uczy tylko teorii czy jest też zawarta praktyka rynkowa?
Kurs jest maksymalnie praktyczny. Rozgrywane są konkretne setupy na wykresie. Bardzo dużą wagę przykładamy do miejsca otwarcia pozycji i ustawienia stop loss po jej otwarciu. Idea podejścia jest taka, że po dojściu do kluczowego poziomu otwierana jest pozycja w punkt lub z potwierdzenia. Jeżeli z potwierdzenia, to wiemy, jakie ono powinno być.
Czy uczestnik kursu otrzyma jakieś formuły?
Nie. Pracujemy na czystym wykresie. Naszym podstawowym narzędziem jest wykres po świecach i po zamknięciach. Przy okazji, nie analizujemy formacji świecowych.
Na jakim rynku można stosować prezentowane setupy? Czy mogę handlować na surowcach lub akcjach USA?
Podejście jest uniwersalne. Stosowane na wykresie 5 minutowym na SP500 i jednocześnie na wykresie miesięcznym EURUSD lub KGHM. Zatem daytrading oraz w perspektywie nawet kilku miesięcy. Na walutach, towarach, krypto, akcjach polskich i zagranicznych, indeksach, ETF. Daytrading na dowolnym instrumencie i w dowolnej ramie czasowej. Całkowita uniwersalność podejścia. Otwieranie pozycji z potwierdzenia na kluczowym poziomie wyznaczonym z S/D, S/R lub FVG – na tym polega strategia. Można ją streścić jednym zdaniem.
Czy przed zakupem kursu można zadzwonić do autora, czyli do Pawła?
Jak najbardziej. Tutaj są odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli nie ma jakiejś odpowiedzi i chcielibyście o coś dopytać, to prosimy napisać maila ze swoim numerem telefonu i porozmawiamy.
Czy gdybym czegoś nie rozumiał mogę liczyć na konsultacje?
Jak najbardziej tak. Wszelkie niejasności, jeśli takowe się pojawią, będziemy wyjaśniali drogą mailową lub telefonicznie. Dodatkowo, po około 3 – 4 miesiącach od sprzedaży kursu, zostanie również zorganizowany dedykowany webinar, w trakcie którego odpowiem na pytania uczestników szkolenia.
Jak mogę dokonać płatności za kurs?
Płatności możesz dokonać na stronie kursu poprzez naciśnięcie guzika “Kup teraz”. Możesz zapłacić przez system płatności T-pay lub przez PayPal. Jeśli masz problem z zapłaceniem za kurs poprzez internetowy system płatności, napisz wiadomość na adres: biuro@pawelszczepanik.pl . Na pewno coś poradzimy.
Czy cena szkolenia może się zmienić ?
Tak, cena szkolenia na pewno będzie wyższa w przyszłości.
Czy gwarantujesz...?
Nie, pieniądze nie spadną Ci z nieba. Gwarantuję, że przekażę Ci rzetelną i unikatową wiedzę, opartą na moim 30- letnim doświadczeniu rynkowym. Reszta należy do Ciebie.
Kim jestem i dlaczego zrobiłem ten kurs?
Jestem maklerem papierów wartościowych z uprawnieniami doradczymi, inwestorem oraz analitykiem technicznym. W 2016 roku obroniłem pracę doktorską na temat: „Polemika wokół pomiaru stóp zwrotu w Otwartych Funduszach Emerytalnych i wskaźników waloryzacji w ZUS”, uzyskując tym samym stopień doktora nauk ekonomicznych.
Obecnie prowadzę kursy z zakresu inwestowania. Posiadam 30 lat praktyki rynkowej, w tym 18 lat pracy w renomowanym biurze maklerskim.
W 1998 roku pracowałem nad przygotowaniem do wprowadzenia do obrotu kontraktów terminowych, co zaowocowało zawarciem pierwszej – w historii Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych – transakcji terminowej.
Przez wszystkie lata pracy miałem i wciąż mam kontakt z setkami, jak nie tysiącami inwestorów, z którymi odbyłem szereg rozmów o inwestowaniu, mogłem również obserwować ich dokonania na realnym rynku. To, co zauważyłem to fakt, że po pierwsze siła leży w prostocie oraz po drugie, że z licznych dostępnych narzędzi należy wybrać te, które odpowiadają nam psychologicznie. Należy handlować wciąż na te same elementy, ale w zmiennych za każdym razem warunkach rynkowych.
W jaki sposób dołączyć do kursu? Cennik i formularz zamówienia
Rejestracja na IV edycję szkolenia Amibroker praktycznie została zakończona 23 listopada 2018 roku.
Gwarancja satysfakcji
Jako autor tego kursu jestem przekonany, że pozwoli Ci on rozwinąć umiejętności ułatwiające i wspierające inwestowanie. Dlatego rejestrując się na szkolenie otrzymujesz również 15- dniową gwarancję satysfakcji. W tym czasie masz dostęp do limitowanej liczby lekcji (6 lekcji). Nie ukrywajmy – wiedza, umiejętności tłumaczenia, temperament nauczyciela, dykcja, i wiele innych czynników decydują o tym, czy dany styl nam odpowiada, czy nie. Przekonaj się o tym w ramach gwarancji satysfakcji – sam ocenisz, czy odpowiada Ci taki styl nauki.
Jeśli zmienisz zdanie to do 15 dni od daty rejestracji na szkolenie będziesz mógł uzyskać pełny zwrot zainwestowanej kwoty. Wystarczy, że wyślesz na ten temat krótką informację pod adres: biuro@pawelszczepanik.pl. Zwrot otrzymasz w przeciągu 5 dni roboczych.
Wymagania techniczne
Do pełnego skorzystania z możliwości kursu potrzebujesz:
Strategie Traderskie Warsztaty Praktyczne
Właściciel Serwisu oraz prowadzenie Szkolenia: Paweł Szczepanik Szkolenia Inwestycyjne
Organizacja szkolenia: Beata Jancewicz Szkolenia z Inwestycji Giełdowych – sig.edu.pl